loader image
WIN Eurasia 2023 Fuarı: Türkiye'nin En Büyük Endüstriyel Ticaret Fuarı
  • 10 Apr 2023

WIN Eurasia 2023 Fuarı, İstanbul, Türkiye'de düzenlenen yıllık bir endüstriyel ticaret fuarıdır. Dünya çapında fuar ve sergi organizasyonlarının en büyüklerinden biri olan Deutsche Messe AG'nin yan kuruluşu olan Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenmektedir. Fuar, çeşitli endüstrilerle ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunan Türkiye'nin en büyük fuarlarından biridir. Biz de SMSTORK olarak WIN Eurasia Fuarı 2023'de yer alıyoruz!

WIN Eurasia 2023 Fuarı

İş Fırsatları ve Endüstriyel Trendleri Buluşma Noktası

WIN Eurasia 2023 Fuarı, dünyanın dört bir yanından katılımcıları ve ziyaretçileri çekerek şirketlerin ürün ve hizmetlerini sergilemeleri ve profesyonellerin ağ kurmaları, en son trendleri öğrenmeleri ve yeni iş fırsatlarını keşfetmeleri için önemli bir platformdur. WIN Eurasia Fuarında metal işleme ve kaynak, makine ve ekipman, yüzey işlemi ve bitirme, otomasyon ve kontrol sistemleri, hidrolik ve pnömatik sistemler, elektrik ve elektronik sistemler, malzeme taşıma ve lojistik ile enerji ve çevre teknolojileri gibi geniş bir endüstri yelpazesinden sergiler sunmaktadır.

Sergilerin yanı sıra, fuar ayrıca katılımcılara alanlarında önemli konular ve trendler hakkında endüstri uzmanlarından öğrenme fırsatı sunan konferans ve seminer programı da sunmaktadır. Fuar, çeşitli alanlardan uzmanlarla bağlantı kurma, bilgi ve deneyimlerini paylaşma ve yeni iş ilişkileri kurma benzersiz bir fırsat sunar.

İlginizi Çekebilir: SMSTORK Marka Pnömatik, Solenoid Ürünlerimizi İnceleyin, Bilgi Alın.

Robotik Otomasyonu Konu Alınıyor

WIN Eurasia Fuarı 2023, bugün ve gelecek için keskin trendleri, yeni teknolojileri ve çözümleri sergileyerek, üreticilere ve satın alma profesyonellerine Avrasya'nın önde gelen endüstri fuarında dünya pazarlarına erişim imkanı sağlayacak. WIN Eurasia Fuarı geçen yıl 17 ülkeden 500 sergileyiciyi ve 92 ülkeden 35.728 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda imalat sanayi ihracatının 210 milyar dolara yükselmesine ve orta-yüksek teknoloji ürünlerinin ihracat payının %44,2'ye çıkmasına önemli katkıda bulundu. Bu yıl, fuar Industry 5.0, dijitalleşmenin geleceği ve robotik otomasyondaki mega-trendlere odaklanmayı hedefliyor.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar'a göre, sergi Avrasya'daki imalat endüstrisini bir araya getiren tek fuar. Türk imalat endüstrisini uluslararası pazarlarla bağlayarak rekabet gücünü ve ihracatını artırmayı amaçlıyor. Türkiye, Avrupa, Kuzey Afrika, Asya ve Ortadoğu'dan 500'den fazla sergileyici ve dünya genelinden 39.000'den fazla ziyaretçi/satın alıcı bekleniyor. Etkinliğin Alıcı Delegasyon Programı, kurum ve kuruluş temsilcileri, imalat ve ithalat şirketlerinin yetkilileri ile Anadolu'dan VIP ve Organize Sanayi Bölgesi-OSB turları gibi ticareti daha da geliştirmeyi ve ihracatı artırmayı hedefliyor.

Genel olarak, WIN Eurasia Fuarı, çeşitli endüstrilerdeki profesyoneller için önemli bir etkinliktir ve şirketlerin ürün ve hizmetlerini sergilemeleri ve katılımcıların alanlarındaki son gelişmeleri öğrenmeleri için bir platform sağlar. Endüstriyel sektördeki en son trend ve yeniliklerle güncel kalmak isteyen herkes için katılması gereken bir etkinliktir.

İlginizi Çekebilir: MCA World Fuarı 2023

Ulusal ve Uluslararası Olarak Bir Zirve

WIN Eurasia Fuarı ziyaretçilere ve sergileyenlere 3000'den fazla sergileyici ve 150.000'den fazla ziyaretçiyle tek bir çatı altında iki önde gelen ticaret etkinliğinin önemli bir sinerjisi sunuyor. Ziyaretçiler ve sergileyenler için zaman ve bütçe verimliliği açısından iyi avantajlar sağlar. Ziyaretçiler, tek bir durakta daha fazla ürün grubuna ulaşma fırsatına sahipken, sergileyenler birkaç sektörden daha fazla ulusal ve uluslararası ticaret ziyaretçisine ulaşma şansına sahiptir. Ayrıca, gösterilerin sergileyicileri aynı zamanda diğer WIN Istanbul gösterileri için potansiyel müşteriler olduklarından, WIN EURASIA tüm WIN fuarlarını tek bir yerde topladığı için daha fazla iş bağlantısı oluşturur.

WIN EURASIA, ziyaretçilerin üretim endüstrisi için A'dan Z'ye tüm çözümleri tek bir yerde deneyimlemeleri için benzersiz bir fırsat sunar. Fuar, gelecekteki fabrikalar için gereken tüm ekosistemleri bir araya getirir. Yıllardır endüstrideki gelişmelerin sergilendiği ilk etkinliktir ve şirketleri Endüstri 4.0'a dönüşümde öncülük etmek için hazırlanmaktadır. 2019 yılında organizatörler, 14-17 Mart tarihleri arasında İstanbul'da 4 gün boyunca fuara 20 ülkeden 1376 sergileyici ve 111 ülkeden 77403 ziyaretçi kabul ettiler.

Ziyaretçiler toplu taşıma ile fuar alanına kolayca ulaşabilirler. Son durak metro ve raylı sistemle entegre olan Metrobüs taşımacılığıyla Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ne ulaşılabilir. Arabayla, ziyaretçiler TEM otoyolundan Büyükçekmece-Hadımköy çıkışını veya E-5 otoyolundan Beylikdüzü-Gürpınar kavşağını kullanarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne ulaşabilirler.

İlginizi Çekebilir: Küresel Vana Nedir?