loader image
SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.
SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

İmalatını Dilovası’ndaki İMES Organize Sanayi Bölgesinde, 9000 metrekarelik kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştiren TORK, bünyesinde bulunan Ar-Ge ekibi ile ülkemizde tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiği yerli ürünler ile müşterilerine çözümler üretmektedir. Ülkemizde ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısıdır.
TORK, aynı zamanda Tecfluid, Senseca, Insert Deal, Suto, ATMI, Aplisens, Beck, Bellofram, Kirchner, Tochter, Belgas, Elimko gibi sektöründe öncü ölçü kontrol firmalarının debi, basınç, seviye, ağırlık, sıcaklık, pH, analiz cihazları ürünlerinin de Türkiye'deki temsilciliğini yapmaktadır.

Türkiye’den akışkan kontrol teknolojileri alanında bir dünya markası çıkarmayı hedefleyen TORK ekibi bu alandaki çalışmalarını büyük bir heyecan ile sürdürmektedir. Türkiye’de ilkleri başarmayı kendisine hedef edinmiş olan firmamız, tüm müşterilerine bu yolculuğunda firmamıza verdikleri katkılardan dolayı teşekkür eder.

Hikayemiz

#1 #2 #3 #4
1985, SMS-TORK'un ilk temelleri

1985, SMS-TORK'un ilk temelleri

TORK’un ilk temelleri, neden biz yerli üretim yapmıyoruz sorgusu üzerine kuruldu. Bu gaye ile 1985 yılında Enver Kaya tarafından, TORK markası Karaköy'de hizmet vermeye başladı. Ürün çesitleri Türkiye’de sektördeki ilk yerli üretimler oldu. Daha sonra İmes OSB’deki atölyeye taşınarak bir makine parkuru oluşturulup seri üretime geçildi.
1998, İlk yurt dışına açılış

1998, İlk yurt dışına açılış

İlk yurt dışına açılısımız 1998 yılında e-mail ile başladı. Türkiye’de e-mail kullanılmaya başlandıgı ilk yıllarda biz de ilk web sitemizi hazırlattık. Tüm bunlar olmadan yurt dışına ulasmak imkansızdı. Ziyaret etmek o zaman için bir hayaldi. En ucuz ve kolay yöntem e-mail ile ulaşmaktı.
2003, İnovasyona yöneliş, Ar-Ge birimi kurulması

2003, İnovasyona yöneliş, Ar-Ge birimi kurulması

Dünyadaki gelişmelerden ve yurt dışıyla rekabetten geri kalmamak için Ar-Ge departmanımızı oluşturduk. Bu sayede araştırmalarımıza ağırlık vererek ürün gamımızda yeniliğe gittik. Dış görüntü ve iç dizaynda revizyonlar yaptık. ISO 9001 ve CE belgelerini alarak kalitemizi tescilledik.
2005, İlk yurt dışı fuarına katılma

2005, İlk yurt dışı fuarına katılma

2005 yılında ilk kez yurt dışı fuarına katıldık.
2007, Ar-Ge yeniliklerimiz

2007, Ar-Ge yeniliklerimiz

Türkiye’de ilk defa solenoid vana bobin, kovan ve çekirdek grubunu kendi tasarımımız ve üniversite iş birliği ile ürettik. Ayrıca yine ilk kez doğal gaz solenoid vana manuel reset, regülatör ve limit switch box ürettik.
2012, Gebze İmes OSB'deki fabrikamıza taşındık.

2012, Gebze İmes OSB'deki fabrikamıza taşındık.

Gebze, İMES OSB’deki yeni fabrikamıza taşınarak üretim parkurumuzu genişlettik.
2013, Kalitemize yeni belgeler ekledik.

2013, Kalitemize yeni belgeler ekledik.

ATEX, TS 16949, EAC ve RosH belgelerini kalitemize ekledik.
2015, Yüzümüzü yeniledik.

2015, Yüzümüzü yeniledik.

2015 yılında yüzümüzü yenileyerek, yeni kurumsal kimliğimize büründük. Vizyonumuzla uyumlu olarak yenilikçi ve modernliği temsil eden bir kimlik seçtik. Bu sırada ürün gamımıza yeni ürünler ekleyerek Türkiye’deki ilklerimize devam ettik. Türkiye’de ilk elektrikli aktüatör, hijyenik aktüatör, ve enerji tasarruflu bobin ürettik. Ayrıca endüstriyel otomasyon sistemlerinde wireless ile ürünleri kontrol edecek teknolojiyi geliştirdik.
2016, İnovasyona devam

2016, İnovasyona devam

Türkiye’de ilk defa scoth yoke pnömatik aktüatör, heavy duty pnömatik aktüatör ve kriyojenik valf ürettik. Ayrıca sektörümüzde ilk defa gıdaya uygun üretim belgesi olan NSF sertifikasını aldık.
2017, Büyümeye devam

2017, Büyümeye devam

SIL sertifikasını kalite belgelerimize ekledik. Üretim prosesimizi daha modernleştirecek çalışmalarda bulunduk. Varnasan markasını bünyemize kattık. Elektrik aktüatörümüz üzerinde Ar-Ge departmanımız gelişmeler yaptı. ATEX elektrikli aktüatörü ürettik.
2019, En Çok Ülkeye İhracat Yapan Ödülü

2019, En Çok Ülkeye İhracat Yapan Ödülü

2019 yılında İSİB tarafından verilen ödül töreninde "En Çok Ülkeye İhracat Yapan" kategorisinde birinci seçildik.
2023

2023

Multiturn Elektrikli Aktüatörümüz en saygın tasarım ödüllerinden IF Design ve Good Design ödüllerinin sahibi oldu.
İnovaLİG yarışmasında “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ikincilik, Kocaeli Sanayi Odası'nın düzenlediği Sürdürülebilirlik Ödülleri'nde Kobi kategorisinde üçüncülük elde ettik.
Bugün 87 ülkede TORK ürünleri tercih edilmektedir. Imalatını Dilovası’ndaki 9000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu tesisinde gerçekleştiren TORK, yerli ürünleriyle müşterilerine çözüm üretmektedir.
Hakkımızda

Ülkemizde ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısıdır. Bugün 87 ülkede TORK marka ürünler tercih edilmektedir.

Misyon

SMS-TORK olarak, sektörümüzde akışkanların kontrolü konusunda; kalitede, güvenilirlikte ve yenilikte fark yaratıp; çözüm odaklı hizmetleri ile müşterilerinin ve sektörünün problemlerini çözen öncü şirket olmak.

Vizyon

Sektörümüzde; 2030 yılına kadar, 100 ülkede tercih edilen ilk 8 saygın ve küresel markaların arasına girmek.

Değerlerimiz

Güvenirlik,
Kalite,
Yenilikçilik ( İnovasyon – Kaizen - Dijitalleşme)
Çevreci ve sürdürülebilirlik

Güvenilirlik
Güvenilirlik
Yenilikçilik (İnovasyoncu)
Yenilikçilik (İnovasyoncu)