loader image
TORK İnovaLig’den Ödül ile Dönüyor
  • 20 Dec 2023

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İnovaLİG programı kapsamında TORK ilk 2. oldu!

İnovaLİG programı ile sektördeki inovasyon liderleri arasında yer alarak ödül almaya hak kazandık! Bu başarı, sürekli olarak yenilikçi çözümler üretme ve iş süreçlerini geliştirme konusundaki kararlılığımızı ve başarımızı yansıtıyor. Bizler, inovasyonu sadece bir hedef değil, aynı zamanda şirket kültürünün bir parçası olarak benimsiyoruz.

TORK İnovaLig’den Ödül ile Dönüyor

TORK markası, inovasyon konusundaki öncü yaklaşımımız ve kültürümüzle öne çıkan bir üretici marka. Biz, ürün, pazarlama, süreç ve hizmet alanlarında gerçekleştirdiğimiz inovatif çalışmalarla sektörde fark yaratıyoruz. İnovatif kültürümüz, sürekli olarak yeni fikirleri keşfetme, yaratıcı çözümler üretme ve iş süreçlerimizi geliştirme vizyonumuza dayanıyor.

İnovatif kültürümüzü sadece bir sonuç olarak değil, aynı zamanda sürekli bir süreç olarak ele alıyoruz. IMP3rove metodolojisinin sunduğu sistemli inovasyon yetkinlikleri ile projelerimizi yönetirken, iş süreçlerimizi daha verimli ve etkili hale getirme hedefimize odaklanıyoruz.

Sürdürülebilir ve tekrarlanabilir başarılar elde etmek adına inovasyonu bir kültür haline getirerek sektördeki lider konumumuzu koruyoruz. İnovatif kültürümüz, her seviyedeki çalışanın katılımını teşvik ediyor ve gelecekteki başarılarımıza yön veriyor. Bu sayede, TORK markası, inovasyonun sadece ürünlerimizde değil, aynı zamanda iş yapma tarzımızda ve müşteri deneyimimizde de öncü bir rol oynuyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Enver Kaya, ödül töreni sırasında Türkiye’nin ilk yerli solenoid valf, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu valf, patlaç valf ve elektrikli aktüatör üreticisi olarak sektörümüzde öncülük eden SMS TORK'un böylesi anlamlı bir ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi. Kaya “SMS TORK, İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Kobi“ kategorisinde, kurum içinde ürün inovasyonu dışında pazarlama, süreç, hizmet, iş modeli, çalışma kültürü, sürdürülebilirlik ve sosyal alanlarda inovatif fikirleri merkeze alan yaklaşımı ile ödüle layık görüldü. Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir ödülü kazanmak bizim için ayrı bir öneme sahip. 1985 yılından beri sektörümüzün Türkiye’de öncüsü konumundayız. Bugün ürettiğimiz ürünleri 85'ten fazla ülkeye ulaştırarak Türkiye'nin adını dünyanın dört bir yanına taşıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de inovasyonu merkezine koyan yaklaşımımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını öngörerek, yerli üretimimizle rekabette öne çıkan ve sürdürülebilir büyüme sağlayan ürünler geliştirmeye devam edeceğiz" sözleriyle ödülü teslim aldı.

Biz, yalın üretim prensipleri, agile yönetim anlayışı ve yüksek orandaki AR-GE çalışmalarımızla dikkat çeken bir inovasyon kültürüne sahibiz. Üretim süreçlerimizi optimize etmek ve müşteri odaklı çözümler üretmek adına yalın üretim ilkelerini benimsiyoruz. Değişen pazar koşullarına hızlı uyum sağlamak içinse agile yönetim anlayışını başarıyla uyguluyoruz.

İnovatif yaklaşımımız, AR-GE alanındaki yoğun çalışmalarımız ve elde ettiğimiz patentlerle destekleniyor. Sürekli olarak yeni teknolojileri keşfetmek, ürün ve hizmet portföyümüzü geliştirmek adına önemli AR-GE yatırımları yapıyoruz. Bu çabalarımızla sektörde yenilikçi ürünlerin ortaya çıkmasına öncülük ediyoruz.

İnovatif kültürümüz, sadece mevcut ürünlerimizi değil, aynı zamanda gelecekteki ihtiyaçları öngörebilmek adına yaptığımız AR-GE çalışmalarını da içeriyor. Bu sayede, hem mevcut müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı hem de yeni pazarlara hızla uyum sağlamayı hedefliyoruz. Tüm bu süreçte bize eşlik eden sektörel paydaşlarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.