loader image
Tork Patlaç Valf Çeşitleri
  • 08 Mar 2023

Tork patlaç valf çeşitleri hakkında tüm detayları bu yazımızda inceleyebilirsiniz. Beton, metal işleme, madencilik, çelik fabrikaları, tahıl, tarım ve yem gibi endüstrilerdeki tozlu ortamlar, makinelere giren parçacıklar nedeniyle maliyetli hasarlara ve arıza sürelerine özellikle açıktır. Tozlu hava aynı zamanda çalışanların sağlığı için de bir tehlikedir. Özellikle yiyecek ve içecek endüstrileri - ister insanlar ister hayvanlar için olsun - havadaki toz kütlesiyle mücadele etmelidir. Bu endüstrilerin birçoğu taşıma, depolama ve kurutma işlemleri için özel ekipman kullanır. Ayrıca, tahıl, protein tozu ve nişastalı ürün endüstrileri, bu makinelerle temas halinde olan gıdaların kirlenme riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olması amaçlanan agresif antibakteriyel kimyasalları giderek daha fazla kullanıyor - ancak bu kimyasallar zamanla ekipmana zarar verebilir.

Tork Patlaç Valf Çeşitleri

Yukarıda bahsedilen endüstrilerin neden bir toz toplama sistemi kullandığını anlamak kolaydır. Patlaç valfler, bir toz toplama sistemindeki torba tipi veya kartuş tipi filtreleri temizlemek için kullanılır. Bu valfler, üfleme borusundan yüksek enerjili bir hava darbesi göndererek tozu gidermek için filtrelerde bir şok dalgası oluşturur. Daha yüksek hava ivmesi ve daha hızlı valf yanıt süresi, filtre torbalarının daha iyi temizlenmesine ve daha az basınçlı hava tüketilmesine yardımcı olarak sistemin çalışma maliyetini düşürür.

İlginizi Çekebilir: Irak Basra Fuarı 2023

TORK Patlaç Valf Özellikleri

TORK Patlaç Valfler kompakt dizayn, yüksek güvenirlik, debi hızı, kalite ve performans sağlar. Uzun ömürlüdürler. Hızlı açılma ve kapanma özelliğine sahiptir. Patlaç valflerimizi filtrelenmiş akışkanlarla kullanılmasını önermekteyiz.

  1. PL1010 Standart Bobinli Patlaç Valf: 20°C ... 80°C arası çalışma sıcaklıkları için uygundur. Talep halinde elektronik zamanlayıcı ile birlikte verilir. Bobinler değiştirilebilir. ¾” ve 1”, 1 ½” ölçüleri için diyafram özel plastikten üretilmektedir. 2” ve 3” ölçü arası patlaç valflerin diyaframları güçlendirilmiş kauçuktur.
  2. PL1020 Uzaktan Kumandalı (Bobinsiz) Patlaç Valf: Kompakt dizayn, yüksek güvenilirlik ve debi hızına sahiptir. Çalışma sıcaklığı 20°C ... 120°C arasıdır. Diyafram plastiktir. 2” ve 3” arası gibi daha yüksek ölçüler de ise diyafram güçlendirilmiş kauçuktur.
  3. PL1030 Rakorlu Standart Bobinli Patlaç Valf: PL1020 ile genelde aynı teknik özelliklere sahiptir, çalışma olarak farklıdır.
  4. PL1050 Rakorlu Uzaktan Kumandalı (Bobinsiz) Patlaç Valf: PL1030 modelinin uzaktan kontrol şeklidir.
  5. PL1070 Flanşlı ve Rakor Bağlantılı Standart Bobinli Patlaç Valf
  6. PL1090 Flanşlı ve Rakor Bağlantılı Uzaktan Kumandalı (Bobinsiz) Patlaç Valf

İlginizi Çekebilir: Hannover Messe'de Endüstri Yenilikleri Takip Edilecek

Tork marka patlaç valf ürün çeşitlerimizi inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.