loader image
Hannover Messe'de Endüstri Yenilikleri Takip Edilecek
  • 08 Mar 2023

Hannover Messe dünyanın önde gelen endüstri fuarlarından biridir. Her yıl Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenir. Ancak, COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında Hannover Messe ertelenmişti. Bu sene 17-21 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hannover Messe fuarı, dünya genelindeki endüstriyel yenilikleri ve teknolojileri sergilemek için bir platform olarak hizmet verir. 2023 yılında gerçekleşecek Hannover Messe 2023 fuarında SMSTORK olarak biz de yer alıyoruz!

Bu yıl 76. Kez düzenlenecek olan Messe Hannover 2023 fuarı, otomasyon, lojistik otomasyon, enerji, sanayi yazılımı, endüstriyel tedarikçiler ve Ar-Ge gibi birçok sektörü kapsar. Fuar, uluslararası bir katılımcı ve ziyaretçi kitlesi çeker ve birçok ülkeden firmaların yer aldığı devasa bir sergi alanına sahiptir. Ayrıca, sektörün önde gelen uzmanlarından oluşan bir konferans programına da ev sahipliği yapar.

İlginizi Çekebilir: SMSTORK Akışkan Kontrol Sistemleri Ürünlerimizi İnceleyin.

Hannover Messe’de Tema Endüstriyel Dönüşüm Olacak

Hannover Messe gibi Almanya'da düzenlenen endüstriyel fuarlar, otomasyon ve akışkan sistemleri sektöründeki yenilikleri ve teknolojileri sergilemek için önemli bir platform sağlamaktadır. Bu fuarlara dünya genelinden birçok katılımcı ve ziyaretçi gelmektedir.

Bu sene 2023 Hannover Messe fuarında göreceğimiz tema “Endüstriyel Dönüşüm – Fark Yaratan Teknoloji” olacak. Bu konsept üzerinden sürdürülebilirlik alanına yoğunlaşması ve bu alanda etkili çözümler getiren teknolojileri öne çıkaracağı belirtildi. SMSTORK olarak biz de Endüstriyel Dönüşüm'de fark yaratan teknolojilerimiz ile Hannover Messe 2023'deyiz.

SMSTORK Olarak Hannover Messe 2023 Fuarı'ndayız!

Almanya Otomasyonda Lider Konumda

Almanya, otomasyon ve akışkan sistemleri alanında dünya genelinde tanınan bir liderdir. Almanya'da, birçok endüstriyel robot üreticisi, otomasyon ekipmanları üreticisi ve diğer ilgili şirketler bulunmaktadır. Almanya ayrıca, endüstriyel otomasyon sistemlerinin yanı sıra fabrika otomasyonu ve lojistik otomasyonu gibi diğer otomasyon türleri için de önemli bir merkezdir.

Almanya'nın otomasyon teknolojileri alanındaki gücü, ülkenin sanayi geleneğine, Ar-Ge faaliyetlerine ve eğitim sistemine dayanmaktadır. Almanya'nın otomasyon ve akışkan sistemleri konusundaki başarısı, ülkenin dünya genelindeki ihracatını artırmaya da yardımcı olmuştur.

İlginizi Çekebilir: SMSTORK Olarak Irak Basra Fuarı 2023'deyiz.

Endüstri Dünyasının Merkezi Hannover Messe

Fuar, Monschaw tarafından her yıl yüz binlerce ziyaretçi ve sektör lideri firmayı bir araya getirdiği şeklinde ifade edilirken, fuarın rakamları ve partner ülke konuları da dahil olmak üzere açıklamalarda bulundu. "Hannover Messe fuarı, endüstri dünyasının bir araya geldiği yerdir. Geçen yıl, fuarımızda 2.500'den fazla katılımcı ve 75.000'den fazla ziyaretçi ağırladık. Ziyaretçiler fuar süresince 8.000'den fazla ürün ve çözüm sistemini inceleme imkanı buldular. Bu yıl, ihracatta son yıllarda büyük başarı elde eden Endonezya, partner ülkemiz olarak dikkatleri üzerine çekecek. Almanya Hannover Messe fuarı boyunca katılımcılar ve ziyaretçiler, ihracatta yüzde 40'tan fazla artışla 230 milyar dolar seviyesine ulaşan ve bu başarıyı sürdürmeyi hedefleyen Endonezya'yı daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar." şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir: Solenoid Vana Nedir? Tork Solenoid Vana Çeşitleri

Hannover Messe’ye Türkiye’den Yüksek Katılım

Türkiye’nin katılımı hakkında biraz bilgi vermek gerekirse 17-21 Nisan tarihlerinde organize edilecek olan Hannover Messe fuarında İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) desteği ve Hannover Fairs Turkey organizasyonuyla, Türkiye'den 170'ten fazla firma yaklaşık 6.000 metrekarelik bir alanda yer alacak. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan verdiği röportajda geçen sene Türkiye milli katılım organizasyonu olarak Hannover Messe fuarına olan katılımının bu sene arttığını belirtiyor. 1.020 m² alanda 49 katılımcının iştirakiyle katıldıkları 2022 Hannover Messe fuarında bu sene 170’ten fazla Türk firması ile yaklaşık 6000 metrekarelik bir alana geçtiği belirtildi.

Hannover Messe, endüstriyel teknolojilerin geleceğine yönelik vizyonları, trendleri ve yenilikleri tanıtmak için önemli bir etkinliktir. Fuar, endüstriyel tedarikçiler, mühendislik firmaları, Ar-Ge merkezleri ve üniversitelerin bir araya gelmesine ve işbirliği yapmasına da olanak sağlar. 4 bini aşkın firma katılımı ile Hannover Messe fuarının 100 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Hannover Messe 2023 biletlerine buradan ulaşabilirsiniz. Hannover Messe 2023 fuarı yerleşim planı detaylarına ise buradan ulaşabilirsiniz.