loader image
SMS-TORK İnovasyon, Kalite ve Güvenilir Üretime Önem Veriyor
  • 04 Aug 2022

Mall Report Ağustos sayısında çıkan röportajımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

• SMS TORK olarak üretimini gerçekleştirdiğiniz hangi ürünlerle müşterilerinizin hayatını kolaylaştırıyorsunuz, bu ürünler hangi sektörlere hitap ediyor?

SMS-TORK olarak akışkanın olduğu her yerde varız diyebilirim. Bu yüzden de gıdadan kimyaya, savunma sanayisinden tarıma kadar birçok farklı sektöre hitap ediyoruz. Ürün grubumuz solenoid vanalar, pnömatik aktüatörler, elektrik aktüatörler, patlaç valfler, pistonlu vanalar, aktüatörlü küresel ve kelebek vanalar. 9000m2 kapalı alana sahip üretim tesislerimizde bu ürün gruplarımızın tasarımını ve üretimini yapıyoruz.

• SMS TORK’un çözüm odaklı projeleriyle müşterilerinin ve sektörün problemlerini çözmek adına hayata geçirdiği çalışmalardan bahseder misiniz, bu çalışmalar neticesinde sektörde nasıl bir konuma ulaştınız?

Ar&Ge birimimizle müşterilerimize çözüm odaklı projeler sunuyoruz. Mevcut ürünlerimizin yanında firmaya özel çalışmalar da yapabiliyoruz. Öncelikle ekibimizle sorunu dinliyoruz, ardından çözüm geliştiriyoruz. Örneğin ağır araç üretimi yapan bir firmamız bize bir sorunla geldi. Firmalarına özel ürün geliştirip, çözüm sağladık. Daha sonrasında da ürünün patentini aldık. Tabii bu sayede standart ürünlerimize ek olarak mühendislik çözümlerimizle de müşterimizin yanında olan bir firma oluyoruz.

• Almanya Frankfurt’ta gerçekleşecek Achema Fuarı katılımcıları arasında yer alıyorsunuz, fuarın firmanıza getirileri konusunda düşünceleriniz nedir?

Pandemi döneminde fuarlardan da uzak kalmıştık. 2022 ile biraz daha hız kazandık. Sektördeki en büyük fuarlara da katılmaya özen gösteriyoruz. Fuarlar yeni gelişmeleri takip etmek, müşterilerimizle yüz yüze görüşmek ve pazarı takip etmek açısından bir fırsat. Achema fuarında da bu anlamda iyi geçeceğini düşünüyorum. Yeni ürün gruplarımızı getireceğiz. Hem yeniliklerimizi göstermek hem sektördeki yenilikleri görmek açısından güzel gelişmeler bekliyoruz.

• Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Firma olarak inovasyon, kalite ve güvenilir üretime çok önem veriyoruz. Tüm çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı da bu yönde yapıyoruz. Arkamızda tüm özverileriyle çalışan büyük bir ekibimiz var. Hep birlikte Türkiye’den sanayimizde bir dünya markası çıkarmak için çalışıyoruz. Bugün 87 farklı ülkede TORK marka ürünler tercih ediliyor. Markamızla ve kalitemizle biz üretimimize devam ediyoruz.