loader image
Limit Switch Box Nedir, Nerelerde Kullanılır?
  • 15 Feb 2023

Limit Switch Box( Kontrol Kutuları) hakkında tüm bilgileri sizin için derledik. Limit Switch box hakkında detaylı bilgilere bu yazımızda ulaşabilir, TORK marka Limit Switch Box ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Pnömatik aktüatör basınçlı hava ile döner vanaları açma ve kapamaya yarayan otomatik kontrol cihazıdır. Pnömatik aktüatörler tek ve çift etkili olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Tek etkili aktüatörler açma işlemini basınçlı hava ile kapama işlemini ise yay kuvveti ile yaparlar. Çift etkili aktüatörler ise açma kapama işleminin her ikisini de basınçlı hava ile yaparlar.

Limit Switch Box Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Limit SwitchBox (KontrolKutuları) Nedir?

Limit Switch Box (kontrol kutuları), pnömatik aktüatörlerin kontrol ettiği vanaların pozisyonunu gösteren ve bu pozisyona göre içindeki anahtarlardan kontak çıkışı alınabilen ürünlerdir. Limit Switch box, pnömatik rotary aktüatörlerde vananın pozisyonunu görsel olarak gösterir ve vananın pozisyonuna göre çıkış sinyali verir. Açık veya kapalı pozisyon bilgisi sinyal ile alınır. Pnömatik rotary aktüatörler, aktüatörlü küresel vanalar, aktüatörlü kelebek vanalar, manuel küresel vanalar ve manuel kelebek vanalarda kullanılır. İstek üzerine Standart Switch Kutusu ve Ex Proof Switch Kutusu mekanik switch veya proximity switch olarak ayarlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Aktüatörün Ömrü Nasıl Uzatılır?

Tork Limit Switch Box Modelleri

  1. Ex-proof Switch Box: Potansiyel olarak patlayıcı ve tehlikeli alanlarda ATEX sertifikalı ex proof switch box kullanılmaktadır. SMSTORK marka Ex-Proof Switch Box ürünümüzü buradan inceleyebilirsiniz.
  2. LS50 Soğuk Ortam Limit Switch Box: Soğuk ortam limit gösterge kutusu, -50°C…70°C sıcaklık aralığındaki ortamlarda pnömatik rotary aktüatörlerin pozisyonunu görsel olarak göstermek ve vananın pozisyonuna göre çıkış sinyali vermek için kullanılan bir cihazdır. SMSTORK marka Soğuk ortam limit switch box ürünümüze buradan ulaşabilirsiniz.
  3. Smart Switch Box (Akıllı Kontrol Kutusu): Akıllı kontrol kutuları ise aktüatörlerin pozisyonlarını göstermesinin yanında kontrol ve durum izlemesi de yapabilen cihazlardır. SMSTORK marka smart switch box ürününü bu linkten inceleyin.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Aktüatörlerin Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Smart Switch Box genel olarak: Aktüatörlerin durumunu anlık olarak izler. Aktüatörü kontrol eder. Enerji tasarrufu sağlar. Aktüatörün sıcaklık değerini ölçer, gösterir. Aktüatörün ilk günden itibaren ve sıfırlandıktan sonra kaç kez açma kapama yaptığı bilgisini iki farklı sayaç ile gösterir. Herhangi bir arıza durumunu belirtir. Verileri analiz ederek oluşabilecek arızalar hakkında bilgilendirme yaparak arıza oluşmadan bakım yapabilmesini sağlar.

SMSTORK marka tüm limit switch box modellerimizi inceleyin, hemen teklif alın.