loader image
Vaka Çalışması 4: Ela Kimya Prosesine Özel Vana Üretimi
  • 30 Dec 2022

Kimya fabrikalarında üretim prosesinin kritik olduğu uygulama alanlarından biridir. Bu anlamda doymuş polyester üretimi yapan Ela Kimya’ya, proseslerine özel ürün geliştirerek çözüm ortakları olduk.

60 senelik geçmişi olan Ela Kimya, Tuzla’daki tesislerinde elektrostatik toz boyalarda kullanılmak üzere doymuş polyester üretimi yapmaktadır. Reaksiyon sonucu elde edilen kimyevi madde radyatörlerde, dekoratör amaçlı asansörlerde, çeliklerde, jantlarda gibi elektrostatik boyanın kullanıldığı her alana hitap etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Solenoid Valf Nasıl Seçilir?

SMSTORK İle İhtiyacınıza Yönelik Butik Üretim

Firmanın hattına özel, prosesindeki verimi arttırmak ve daha kolaylık sağlayacak bir çözüme ihtiyacı vardı. Öncelikle taleplerini dinleyerek planlama ve kalite birimlerinden teknik arkadaşlarla bir toplantı ayarlandı. Müşterinin ihtiyaçlarına yönelik talepler alındıktan sonra, üretim aşamasına geçildi.

SMSTORK Olarak Çözüm Odaklı, Partner ve Samimi Yaklaşımımız

SMSTORK merkezinin tercih edilme sebebini sorduğumuzda Okan Bey markamızın “Çözüm odaklı, partner ve samimi yaklaşımı” olarak belirtti.

Satış Sonrası destek

Sahadaki satıştan arkadaşların ilgi alakası önemliydi. Bir ihtiyaç olunduğunda hemen ilgilenildi. Sipariş sonrasında da müşteriye destek sağlandı.

İlginizi Çekebilir: Pnömatik Aktüatör Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tecrübe ve ustalık gerektiren işlerde ihtiyaca yönelik çözüm

Numune vanaların yapılması da ayrı bir tercih sebebi, herkesin yanaşmadığı bir işti. Özel ve butik bir üretimdi. Tecrübeli bir geçmişi olan, ustalık bilgisi gerektiren bir işti. Esnek yapıdan kaynaklı hızlı geri dönüş ve butik üretime cevap. Tork’un partner gibi yaklaşması önemli bir artıydı.

Sadece satış değil, planlama ve kalite de doğrudan müşteri ile temas ederek talep hızlı bir şekilde çözüldü. İlk temas satış. Satış--Doğru adrese müşteri götürüldü, talep doğru adrese tarif edildi, doğru adres de gerekli bilgileri doğru şekilde alarak, uyguladı. Bu süreçte zincirleme güzel bir şekilde ilerledi.

Güvenilir Marka

37 yıllık tecrübemizle sektördeki en eski firmalardanız. Yurt içi ve yurt dışı katıldığımız birçok fuardan da müşteri ağımızı genişletiyoruz. Bu uzun soluklu deneyim de müşterilerimiz tarafından güven olarak geri dönüyor.

Çözüm odaklılık

Tork’un tercih edilme sebebi olarak Okan Bey “Problem olduysa teknik ekip çok hızlı bir şekilde sahada cevap verdi, sorunu çözdü, yaklaşım olarak iyiydi. Geldiler, çözdüler, hızlı aksiyon aldılar. Sonraki süreçte bir partner gibi davrandılar” şeklinde belirtti.

SMSTORK Olarak %100 Müşteri Memnuniyetine Sahibiniz

Projenin sonunda müşterimiz onlara sunduğumuz çözümden memnun kaldı. Müşterinin istediğine uygun, onların prosesine özel ve kullanım kolaylığı sağlayan bir ürün geliştirildi.

Süreçte tam bir ekip çalışması olarak ilerledi. Satış birimi ilgili kişileri müşteriye ulaştırdı. Görüşme sağlanarak konu ve ihtiyaç net anlaşılıp, rahat bir şekilde tarif edilebildi. Belirtilen tarihte de iş teslim edildi.

Üretilen özel bir ürün ve prosesin işleyişinde kritik bir alana sahip olduğu için önemli bir üründü. Geliştirilen çözümle müşterinin Ar-Ge’deki prosesinin işleyişi olumlu bir şekilde geliştirdi.