loader image
TORK Solenoid Vana Serileri
  • 24 Apr 2022

Solenoid vanalar, akışkanlar üzerinde en çok kullanılan kontrol elemanlarından biridir. Solenoid vanaların görevleri akışı sağlamak, akışı kesmek, dozajı ayarlamak olarak özetlenebilir. Hava, su, buhar, asit, gaz, doğalgaz, fuel-oil, benzin, LPG, mazot vb birçok akışkanda kullanılırlar.

TORK Solenoid Vanalar kullanım alanlarına göre 7 farklı seriden oluşmaktadır:

1. S10 Serisi Genel Maksat Solenoid Vanalar:
TORK Genel Maksat Solenoid Vanalar dolum tesisleri, boya sektörü, arıtma sektörü, petrol rafineleri, petrokimya ve sulama gibi birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Agresif olmayan sıvı ve gazlar için uygundur. Küçük ve kompakt gövde boyutuna sahiptir. 1/8” ve 3” arası ölçü seçenekleri mevcuttur. Geniş basınç ve debi seçenekleri vardır.

2. S20 Serisi Buhar Solenoid Vanalar:
S20 Serisi Buhar Solenoid Vanalar sıcak su ve buhar hatlarında kullanılmaktadır. Genel olarak endüstriyel ütü makinaları, buhar kazanları ve tekstil sektörlerinde tercih edilmektedir.

3. S30 Serisi Vakum Solenoid Vanalar:
Düşük basınç ve vakum hatlarında tercih edilir.

4. S40 Serisi Yakıt Solenoid Vanalar:
Brülor, akaryakıt, mazot, fuel oil ve hidrolik yağ gibi akışkanlarda kullanılır. Daha çok mazot taşıyan akaryakıt tankerlerinde bypass ve taşıma hatlarında tercih edilmektedir.

5. S50 Serisi Kompresör Solenoid Vanalar:
Sıcak ve yağlı basınçlı havanın geçtiği hatlarda kullanılır. Tüm kompresörlerde kullanılmaya uygundur.

6. SS10 Serisi Paslanmaz Çelik Solenoid Vanalar:
Asit gibi kimyasal ve korozif akışkanların olduğu daha çok kimya sektöründe kullanılmaktadır.

7. SX Serisi ATEX Solenoid Vanalar:
SX Serisi ATEX Solenooid Vana serisi patlayıcı ortama karşı geliştirilmiş ATEX sertifikalı solenoid vana grubumuzdur. Farklı güvenlik seviyelerine sahip ATEX belgeli bobinlerimizle Zone 1, 2 bölge uygulamalarına çözüm üretebilirsiniz.