loader image
SMS TORK 6000 Metrekarelik Yeni Üretim Tesisini Devreye Alıyor
  • 28 Apr 2023

ST Proses Otomasyonu Nisan 2023 sayısında yayınlanan röportajımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

İhracat oranı yüzde 40’larda olan, yurt dışı pazar payını artırma hedefiyle 2017 yılında Varnasan firmasını bünyesine katan SMS TORK, fabrika yatırımlarına da devam ediyor.

1985 yılında kurulan ve akışkanı kontrol eden ürün gruplarıyla sektörde bir marka haline gelen SMS TORK, yerli ve yabancı pazarlarda hakimiyetini sürdürüyor.

İhracat oranı yüzde 40’larda olan, yurt dışı pazar payını artırma hedefiyle 2017 yılında Varnasan firmasını bünyesine katan SMS TORK, fabrika yatırımlarına da devam ediyor.

FABRİKA YATIRIMI VE YENİ ÜRÜN GRUPLARININ ÜRETİMİNE ODAKLANDI

6000 metrekarelik yeni üretim alanını 2023 yılında faaliyete geçireceklerinin müjdesini veren SMS TORK Pazarlama Yöneticisi Elif Kaya, "İMES Dilovası’nda bulunan yeni fabrikamıza geçtiğimiz sene itibarıyla taşınmış bulunmaktayız. Fabrikamızın yan tarafında boş bir arazi alanımız daha var ve buradaki inşaatımız sürüyor. İnşaat bitimi sonrasında üretim tesisimiz büyüyecek. Bu sene gündemimizde bu yatırım var. Yeni aldığımız yer ile 6000 m2 daha üretim hattını bünyemize ekleyeceğiz." dedi.

Elektrikli aktüatör grubumuzda çıkarmak istediğimiz yeni bir ürünümüz var, son test aşamasındayız ve bu sene seri üretime geçmek istiyoruz.

Fabrika yatırımının yanı sıra yeni ürünlerinin üretimine odaklanmış olduklarını dile getiren Elif Kaya, "Scotch Yoke pnömatik aktüatörümüzde tüm seriyi tamamladık. Ölçü kontrol ürün grubumuzu yerlileştirmek istiyoruz. Bununla ilgili de seviye şalterini, akış şalterini yeniledik şu an. Diğer çalışmalarımız devam ediyor. Varnasan tarafında glop vanada ve küresel vanada yeni eklediğimiz ürün grupları var. Mevcut ürün gruplarımızda geliştirme gereken alanlar olabiliyor, onların yeni versiyonlarını çıkarıyoruz. Elektrikli aktüatör grubumuzda çıkarmak istediğimiz yeni bir ürünümüz var, onun da son test aşamasındayız ve bu sene seri üretime geçmek istiyoruz." dedi.

SMS TORK İNGİLTERE VE FRANSA'DAKİ PAZAR PAYINI ARTIRMAK İSTİYOR

2023 yılında ihracata ağırlık vererek yurt dışı pazarlarındaki paylarını artırmak ve yeni pazarlara açılmak isteğinde olduklarını dile getiren Kaya, 2023 yılı hedeflerine ilişkin olarak şunları söyledi:

"Bu yüzden de farklı ülkelerdeki fuarlara katılmaya çalışıyoruz. İngiltere ve Fransa daha önce fuarlarına katılım sağladığımız ülkeler değildi ancak şu an bu ülkelere olan ihracatımızı artırmak istediğimiz için buradaki fuarlara katılımlarımızı değerlendiriyoruz. Yeni fabrika inşaatımız devam ediyor bahsettiğim gibi. Ar-ge merkezimizi bu sene kurmak istiyoruz. 2023 için güzel hedeflerimiz var. Bizim ve tüm sektör için başarılı geçmesini umuyoruz."

https://www.stendustri.com.tr/proses-otomasyonu/sms-tork-6000-metrekarelik-uretim-tesisini-devreye-aliyor-h121330.html