loader image
S9180 TORK-VF Serisi Vibra Flow Vibratör gallery image 1
S9180 TORK-VF Serisi Vibra Flow Vibratör gallery image 1

S9180 TORK-VF Serisi Vibra Flow Vibratör

Çalışma Prensibi

Konteyner içerisine basınçlı hava(min 1,5 bar) enjekte edilerek, konteyner ve malzeme arasına, boşaltım gerçekleşirken malzemenin hareket halinde olmasını sağlayan ince bir katman oluşturulur. Konteyner tamamıyla boşaldığında, vibraflow hafifçe titreşerek kendi kendini temizler.
VIBRA-FLOW aygıtı, sürekliye nazaran kesikli hava besleme durumunda, maksimum etkinlikle çalışır. Konteyner boşaltma ağzı açık olduğu zaman, basınçlı hava sağlanmalıdır.
VIBRAFLOW beklemede fakat konteyner içerisinde bulunan malzemeye daldırılmışken malzeme kütlesi ve konik lastik esnekliği aygıtı, duvara karşı durasını sağlarken basınçlı hava hattı içerisine malzeme sızımını önler.
Silo ve diğer konteynerlerde bulunan toz veya granül halindeki ürünlerin yerçekimi etkisiyle pnömatik olarak taşınması esnasında, çoğu kez konteynerlerin tamamıyla boşalmasına izin vermeyen durumlarla karşılaşılır.
Vibraflow aygıtı, konteyner içerisindeki malzemenin silo duvarına yapışıp kalmasını önler. Yerçekimi etkisini arttırırken, konteyner duvarı ile ürün arasındaki sürtünmeyi oldukça azaltır.
Bentonit, kül, un, çimento, feldispat, soda, kaolin, alimünyum, titanyumdioksit etc... gibi ürünler tam olarak, hızlı ve homojenik bir şekilde boşaltılır.