loader image
Maden Türkiye Fuarı 2022 10.Kez Kapılarını Açıyor
  • 01 Nov 2022

Maden Türkiye Fuarı na Smstork olarak yeniden katılıyoruz. Ekonomiye gerekli hammaddeyi sağlayan madencilik, endüstriyel üretim in temel taşlarındandır denebilir. Ekonomik önemi olan mineralleri madencilik sektörü, endüstriye rasyonel bir şekilde sağlamaktadır. Tarih boyunca gelişmiş ülkelerin sahip olduğu refah ve teknoloji düzeyinde etkin rol oynayan madencilik sektörü, insan ve toplum hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Toplumların hammadde ihtiyacını karşılayan tarımın yanında ikinci temel üretim alanından birisidir. Gelişmiş ülkeler, var olan ekonomik güçlerini ellerinde bulunan doğal kaynakları etkin bir şekilde kullanmalarına borçludurlar.

Maden Türkiye Fuarı 2022

Madencilik sektörü de ekonomiye doğrudan katkı sağlamaktadır. Özellikle imalat sektörü ne sağladığı temel hammadde sebebiyle önemli bir konumdadır. Madencilik sektörü , sektörler arasında en yüksek katma değeri ve istihdamı oluşturma kapasitesine sahip olduğundan ekonomik ve sosyal kalkınma politikalarında özel bir yere sahip olmaktadır. Doğru plan ve politikalarla sektörün üretim ve istihdam sağlayan ekonomik verilerine büyük katkı sağlayıp, ülke üretim gücüne itici güç katacağı açıktır.

Önemli doğal kaynaklardan olan maden kaynakları, Türkiye’nin karmaşık jeoloji ve tektonik yapısı sonucu yurdumuzda çokça yer almaktadır. Çeşitlilik açısından dünyanın zengin ülkelerinden biri olan Türkiye’de zengin maden kaynakları yer almaktadır.

Türkiye ve tüm dünyadan sektördeki lider firmaların üretim gücünü sergilediği ve madencilik ile ilgili hizmetlerini sunduğu platformda, sektör profesyonelleri ile yeni iş fırsatları yaratma olanı sağlayabilirsiniz. Enerji verimliliği ve hammadde tedariği konusunda alternatif çözümler geliştirebilirsiniz.

Dünya nüfusundaki hızlı artış, ham maddeye olan ihtiyacı da beraberinde getirmektedir. Tüm sektörlerin ihtiyacı olan ham maddeyi büyük oranda karşılayan maden sektörünün önemi de günden güne artmaktadır. Bu önemli sektörün Türkiye’de en büyük fuarlarından Maden Türkiye 15 Aralık 2022 ’de 10.kez kapılarını açmaktadır.

2021 yılında 29 ülkeden 409 yerli ve yabancı katılımcının yer aldığı fuarda, 57 ülkeden 11.488 ziyaretçi ziyaret etmiştir. Maden sektörü tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen fuarda bu sene de 15 binin üzerinde sektörden profesyonel ziyaretçilerin ziyaret etmesi bekleniyor. Bu yıl da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ’nde düzenlenecek fuar, toplamda 7 salonda ve 30.000 m2’lik alanda yer alacaktır.

Maden Türkiye Fuarı 2022

Maden sektörü ne özel çözümlerimizle SMS-TORK olarak biz de bu sene fuarda yer alacağız. Fuarda maden işletmesinde kullanılan yüksek performans vanalar ımızı sergileyeceğiz. Buna ek olarak yeni ürün çözümlerimizden bahsedeceğiz.

Neden Ziyaret Etmelisiniz?

Maden Türkiye maden sektörünün Avrasya’da düzenlenen en kapsamlı fuarı olma özelliği taşıyor. Fuarı ziyaret ederek maden endüstrisinin en yeni makine ve ekipmanlarına da doğrudan ulaşma ve firma yetkilileri ile birebir görüşme imkanı elde edebilirsiniz. Türkiye ve tüm dünyadan sektördeki lider firmaların üretim gücünü sergilediği ve madencilik ile ilgili hizmetlerini sunduğu platformda, sektör profesyonelleri ile yeni iş fırsatları yaratma olanı sağlayabilirsiniz. Enerji verimliliği ve hammadde tedariği konusunda alternatif çözümler geliştirebilirsiniz. Maden sektörü için yüksek kalite ürünlerimizi öğrenmek için buradan inceleyin!