loader image
ACHEMA 2024 Fuarı: Tarihi Belirle, Geleceği Keşfet!
  • 31 May 2024

ACHEMA 2024, 10-14 Haziran tarihleri arasında Frankfurt, Almanya'da gerçekleşecek, ve kimya, ilaç, biyoteknoloji, enerji, ve çevre hizmetleri gibi sektörlerden 50'den fazla ülkeden gelen üreticiler ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirecek. Bu etkinlik, uluslararası işlemler endüstrisi ve tedarikçileri için bir itici güç ve öncüdür. Tork olarak biz de ACHEMA 2024'te yerimizi aldık, sizleri de bekleriz.

ACHEMA 2024 Fuarı: Tarihi Belirle, Geleceği Keşfet!


ACHEMA Deneyimini Yaşa: Endüstri Zirvesi ve Trendsetter

ACHEMA, 100 yılı aşkın süredir endüstri ve geçirdiği değişimlere paralel olarak ilerlemekte. İnovasyonun önemli bir itici gücü olan ACHEMA, dünya genelinde eşi benzeri olmayan bir pazarda karar alıcıları, uzmanları ve çözüm sağlayıcıları bir araya getirir.

ACHEMA, süreç endüstrisinin tüm alanlarında dünyanın öncü fuarı olup etkileyici bir teknoloji ve hizmet yelpazesi sunar. Ziyaretçiler, ortalama olarak iki gün boyunca endüstriye dair tam, sektörler arası bir teknoloji güncellemesi alır ve bir sonraki inovasyon döngüsüne göz atar.

ACHEMA 2024'te, kıtalararası ve endüstri dalları arasında bağlantı kurma imkanını en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bu olağanüstü etkinlik, "Sürdürülebilir Bağlantılar Yaratma"nın gerçek anlamını yaşamanıza olanak tanır. Ayrıca, ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunmak isteyen sergiciler, endüstriyel otomasyon, elektrik, gaz, buhar, makine sanayii, otomotiv endüstrisi, enerji ve doğal kaynaklar gibi geniş bir yelpazede ürün ve çözümlerini sergiler. Standınızda uyumlu bir ekip, uzman izleyicilerle etkileşime geçmenize ve değerli bir bilgi alışverişine olanak tanır. Ayrıca, ACHEMA, etkili bir şekilde yeni personel bulmak için de mükemmel bir ortamdır.

İlginizi Çekebilir: Industrial Valve Summit 2024: Küresel Pazar Akışını Yönlendiren Lider Bir Etkinlik


ACHEMA 2024'te Katılımcılarını Neler Bekliyor?

Katılımcılar, ACHEMA 2024'te benzersiz bir marka ve teknoloji deneyimi yaratmak için ellerinden geleni yaparlar. Endüstriye kendi üretimlerini ve fikirlerini eşi benzeri olmayan bir şekilde sunarak ziyaretçileri etkilemeye çalışırlar.

Dijital çözümler, operasyonlar (üretim ve bakım) ve mühendislik, araştırma ve inovasyon, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi için yazılımlar, dijital platformlar, bulut ve altyapı hizmetleri, IT hizmetleri, IT danışmanlığı, siber güvenlik; artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR), yapay zeka (AI), dağıtık defter teknolojisi (DLT, blockchain), veri sanallaştırma platformları, veri modelleri ve entegrasyon, kenar bilişim, endüstriyel nesnelerin interneti, büyük veri, makine öğrenimi, akıllı analitikler, 5G.

110,000 m² alandan daha büyük fuar alanı sayesinde farklı iş kolları için bölümler ayrılmıştır. Bu alanlar için verilen deneyimi detaylı inceleyelim:

  • Mühendislik

Kimyasal mühendislik ve biyoteknoloji alanlarında tam üretim ünitelerinin geliştirilmesi, planlanması ve uygulanması; katalizörler, reaktörler, mikroteknoloji; CAE - bilgisayar destekli mühendislik; süreç simülasyonu ve yazılım; su ve atıksu arıtma tesisleri, hava arıtma, atık bertaraf ve geri dönüşüm için tesisler; lojistik, üretim ve finansman alanlarından hizmetler; tedarik zinciri yönetimi; kimya parkları.

ACHEMA 2024 Fuarı: Tarihi Belirle, Geleceği Keşfet!

  • Endüstriyel ve İş Güvenliği

Kimyasal tesisler için güvenlik konseptleri; insan hayatını ve çevreyi korumak için ekipman ve önlemler, solunum cihazları, oksijen cihazları, koruyucu giysiler, izleme sistemleri, patlama koruması, ses yalıtımı, anti-elektrostatik teknikler, tehlikeli maddelerin taşınması, IT güvenliği.

  • Ölçüm, Kontrol ve Otomasyon Teknikleri

Endüstriyel ölçüm ve kontrol ekipmanları, işlemler ve süreçlerin otomatik kontrol ve izleme sistemleri; kimyasal bilim ve mühendislik için veri işleme sistemleri ve programları, süreç bilgisayarları ve mikroişlemciler; sürekli konsantrasyon ölçme ve üretim kontrolü için analitik cihazlar, sensörler; elektrik mühendisliği sistemleri, ekipmanları ve bileşenleri.

İlginizi Çekebilir: WIN EURASIA 2024: Endüstri Gelecekle Buluşuyor!

  • Malzeme Teknolojisi ve Test

Kimyasal mühendislik için metal ve metal olmayan malzemeler ve kompozitler, bu malzemelerden yapılmış teknik cihaz ve ekipman, yüzey koruma (örneğin, emaye, kaplama, plazma püskürtme, kaplama, refrakter kaplamalar), kaynak ve birleştirme teknikleri, mikroskop; malzemelerin fiziksel ve kimyasal testi için ekipman, malzeme analizi, metalografi, fiziksel yüzey ölçümleri, difraksiyon analizi, yıkıcı olmayan malzeme testi, bileşen testi, işletme sırasında kalite güvence teknikleri, fotovoltaik malzemeler ve uygulamalar.

ACHEMA 2024, dünya genelindeki endüstri profesyonellerini bir araya getirerek sektördeki en yeni gelişmeleri keşfetme, bağlantılar kurma ve geleceği şekillendirme fırsatı sunan önemli bir etkinliktir. Dijital çözümlerden laboratuvar teknolojilerine, endüstriyel otomasyondan malzeme testine kadar geniş bir yelpazede konuları kapsayarak katılımcılara zengin bir deneyim sunar.

ACHEMA 2024 hakkında daha fazla bilgi almak, biletler ve standları incelemek için ACHEMA fuar sayfasını inceleyebiliriz. Sms-Tork olarak katılımcısı olduğumuz tüm fuarları blog sayfasından inceleyebilirsiniz.