Pnömatik & Hidrolik

HİDROLİK SİLİNDİRLER
  • HİDROLİK SİLİNDİRLER
    Ürün resmini detaylı görmek için tıklayınız
ONLINE SİPARİŞ İÇİN
Telefon : +90 (216) 364 34 05

Yeni ürün grubumuz olan Hidrolik silindirler istediğiniz Çap, Strok ve İtme-Çekme kuvvetine göre tasarlanır.

Hidrolik Silindirler hidrolik devrede hidrolik enerjiyi mekanik enerjiye çeviren, doğrusal hareket ve kuvvet elde ettiğimiz devre elemanlarıdır.
 
Hidrolik silindirler piyasada değişik tip ve ölçülerde kullanılmaktadır.  Tek etkili, çift etkili, tandem, teleskobik gibi çeşitli hidrolik silindirler kullanım amacına göre değişik uygulamalarda kullanılır.

Piyasada en çok karşımıza çıkan hidrolik silindir tipi çift etkili tek milli silindirlerdir. Piyasada hidrolik silindire piston ve benzeri birçok farklı isimlendirme kullanılmasına karşın Akışkan gücü terminolojisinde Hidrolik Silindir adı kullanılmaktadır. 
 
Aşağıda Şekil 3 de standart bir hidrolik silindirde bulunan parçaları içeren bir patlatılmış montaj resmi
bulunmaktadır. Burada da görüleceği üzere piston diye isimlendirilen parça hidrolik silindirin içinde mile bağlı silindirik parçadır.Hidrolik Silindirler hidrolik devrede hidrolik enerjiyi mekanik enerjiye çeviren, doğrusal hareket ve kuvvet elde ettiğimiz devre elemanlarıdır. Hidrolik silindirler piyasada değişik tip ve ölçülerde kullanılmaktadır.  Tek etkili, çift etkili, tandem, teleskobik gibi çeşitli hidrolik silindirler kullanım amacına göre değişik uygulamalarda kullanılır. Piyasada en çok karşımıza çıkan hidrolik silindir tipi çift etkili tek milli silindirlerdir. Şekil 1 de ki resimde buna örnek teşkil edecek bir silindir gözükmektedir. Piyasada hidrolik silindire piston ve benzeri birçok farklı isimlendirme kullanılmasına karşın Akışkan gücü terminolojisinde Hidrolik Silindir adı kullanılmaktadır.
  


Bir hidrolik silindirin görevini yerine getirebilmesi için mutlaka içinde basınçlı yağı içerinde hapsedilmesi gerekir. Oluşacak iç ya da dış kaçaklar sonucu silindir içerinde basınç kaybı oluşup kritik bir değere ulaşması halinde bu basınç kayıplarının etkisiyle silindir görevini yapamaz hale gelebilir. Hidrolik silindirde oluşabilecek kaçakları engellemek için çeşitli bölgelerde sızdırmazlık elemanları kullanılır. Çok sayıda çeşitte malzemelerden ve çok sayıda tip de üretilen sızdırmazlık elemanlarının seçimi hidrolik silindirin konstrüksiyonuna ve çalışma koşullarına göre yapılır.

 

Tek etkili çift milli hidrolik silindirlerde alan farkı sebebiyle ileri giderken yavaş aynı pompa debisiyle geri gelirken daha hızlı hareket ederler buna karşılık bu tip silindirlerde çekme kuvveti itme kuvvetinden alan oranı kadar daha düşüktür.

 
HİDROLİK SİLİNDİR HESABI
  
 

TEKLİF İSTE

Teklif Formu

Lütfen Yandaki Formu Eksiksiz Doldurun...

Talep Edilen Ürün Adı/ Seri Numarası
Adı Soyadı
Telefon
E-Mail
Vergi Dairesi
Vergi Numarası
Firma Adı
Nerede Kullanacaksınız
Şehir
Adres