HABERLER

SODEX FUARI´NDA, TORK SOLENOİD VANA ÜRÜNLERİMİZİ SERGİLEDİK

 SMS TORK, SODEX Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu


1985 yılından bugüne kadar edindiği tecrübe ile sektöre endüstriyel kontrol vanaları, ölçü kontrol cihazları ve otomasyon konularında hizmet veren SMS TORK, her yıl olduğu gibi sektörün önemli fuarlarından biri olan SODEX Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu. SODEX Fuarı’nda birçok yeni ürünün tanıtıldığı SMS TORK standına ilgi oldukça yoğundu.

Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi olarak stantlarını ziyaret ettiğimiz SMS TORK’tan Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı Özlem DEMİREL yeni ürünler ve fuar hakkında bilgi verdi. SMS TORK olarak sektörde 30 yıllık bir deneyime sahip olduklarını belirten Demirel,

“Yüzde 100 yerli üretim yapan bir firmayız. Firmamız ilk ürününü üretmesinden bu yana ürün gamını genişleterek çeşitlendirip bugüne kadar gelmiştir” dedi.

Fuarda sergilenen SMS TORK ürünleri hakkında bilgi veren Demirel şunları söyledi:

“Fuar standımızda ürün çeşidimiz içerisinde yer alan otomatik akış kontrol ürünlerinin büyük bir kısmı var. Küresel ve kelebek vanaları otomatik açıp kapatan pnömatik aktüatörler, pnomatik aktüatörlerin üzerinde uygulanan oransal ünite, switch box ve pozisyoner gibi aksesuarlar, bunun yanı sıra elektrikli aktüatörler, ölçü-kontrol ürünleri ve doğalgaz uygulamaları gibi birçok akışkan için kullanılan solenoid valfleri bunlara örnek verebiliriz. Ayrıca bu yıl ürün gamımıza pinch vanalar da dâhil oldu. Pinch vanalar, özellikle partiküllü akışkanlarda, tıkanma riski olmaksızın güvenle kullanılabilen bir vana türüdür. Pinch vananın yanı sıra önemli gelişmelerden biri de, 180 derece üç konumlu pnomatik aktüatörleri ürün gamımıza eklememiz. Bu ürünü Türkiye’de ilk ve tek üreten biziz. Aynı şekilde Türkiye de ilk pnömatik aktüatör üretimini yapan firma olarak, aynı ürün için ATEX belgesine ilk biz sahip olduk. Bu yıl ürün gamımıza dâhil ettiğimiz yeni bir ürün ise; darbe vananın kolektörün içine yerleştirilmiş patlaç valfdir. Bu ürünler müşteri talepleri ve AR-GE birimimizin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda ortaya çıktı. Ölçü kontrol grubunda da yeni yeni ürünler sürekli devreye giriyor."

Doğalgaz sektöründe geliştirmiş oldukları yeni ürünlere de değinen Demirel,

“Daha kompakt regülatörler ürettik. Yine bu yıl gaz alarm cihazlarında, ex-proof gaz alarm cihazlarını ürün gamımıza ekledik” dedi.

Demirel, “ Ürünlerimizi artırarak hem rekabet gücümüzü artırıyoruz hem de tüketicinin daha uygun koşullarda daha verimli çözümler sunuyoruz” şeklinde konuştu. Sodex Fuarı hakkında da değerlendirme yapan Demirel şunları söyledi:

“ Sodex Fuarına ziyaretçi katılımı beklenen seviyelerde idi. Bu fuarların sektöre faydasının yüksek olduğunu düşünüyorum. Hiç ummadığınız bölgelerden yeni arayışlar içinde olan firmalar geldi. Firmaların katılımı açısından baktığımızda durumun oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Bizim için oldukça verimli geçtiğini de söyleyebilirim.” 

 

TEKLİF İSTE

Teklif Formu

Lütfen Yandaki Formu Eksiksiz Doldurun...

Talep Edilen Ürün Adı/ Seri Numarası
Adı Soyadı
Telefon
E-Mail
Vergi Dairesi
Vergi Numarası
Firma Adı
Nerede Kullanacaksınız
Şehir
Adres